5 tipů, jak na správné posezení na terase

Zkuste podčlánkovou inzerci

Jaro nám klepe na dveře a společně s ním i hezké počasí a dobrá nálada. Správná terasa by měla obsahovat hezký nábytek, správné posezení a různé doplňky či příslušenství. To jsou všechno klíče k tomu, abyste se cítili na terase pohodlně. Ovšem vždy je ještě co zlepšovat. My pro vás máme pár tipů, ze kterých se můžete inspirovat a dotáhnout tak posezení na terase téměř k dokonalosti. Sousedi vám budou jednoznačně závidět. Pojďme na to!

Pohodlné posezení na terase

Nejprve ze všeho se pojďme zaměřit na kvalitní posezení. Mělo by být takové, abyste se cítili pohodlně a dokázali se odpoutat od okolí a neřešit zbytečnosti. Výběr materiálu záleží na tom, co rádi děláte a jaké máte možnosti. Ideální je posezení takové, které je z kvalitního materiálu, tudíž nemusíte každý rok něco přikupovat nebo opravovat. Berte v potaz také údržbu materiálu zahradního nábytku. Z tohoto pohledu je na tom nejlépe plast, nejnáročnější je dřevo.

Velkou výhodou kvalitního materiálu je, že vydrží zejména nepříznivé počasí, které nemusí například plastové posezení zvládnout. Jestliže máte rádi například grilování, nebude špatná volba posezení na terase ze dřeva. Dřevěné židle se dají snadno přemístit a dřevěný stůl je jednoduchý na údržbu a dlouho vydrží. Ale pokud máte v plánu na terase pouze relaxovat a zahradničit, pak není špatnou volbou obohatit terasu i o houpací síť či lehátko.

TIP: Zaujalo vás levné a nápadité posezení z palet? Vytvořit si ho můžete i sami! V našem článku vám přinášíme stručný návod jak na to.

posezení na terase v přírodě

Terasu propojte s přírodou

Pokud máte možnost, tak rozhodně stojí za to vyzkoušet pustit se do zahradničení. Jednoznačně byste si měli zasadit rostlinky, které hezky provoní vaši terasu a hned se vám bude odpočívat zase o kus lépe. Jestli jste milovníci grilování, pak stojí za to pěstovat jarní cibulku, okurky nebo taky papriky.

Můžete si také zpříjemnit posezení lahodným ovocem, které jste si vypěstovali. Hezkým prvkem jsou také závěsné květináče, do kterých si můžete nasadit například maliny nebo jiné lesní plody a vyplníte tak i prázdné místa na zdech. Spojení terasy s přírodou si jednoznačně zamilujete.

TIP: Terasu s přírodou jsme propojili, ale co terasa s interiérem? Nejlépe se pro tento účel hodí velká francouzská okna, která celý prostor opticky sjednotí. A pokud máte strach z jejich mytí, využijte robotický čistič na okna.

Poznejte chuť čerstvého vzduchu

Pokud jste dosud s rodinou nestrávili mnoho času na terase, pak zkuste zařadit pravidelné společné snídaně, obědy nebo večeře. Zpříjemněte si tak celkovou atmosféru a vztahy mezi vámi. Jestliže se rozhodnete proto to vyzkoušet, pak nesmíte zapomenout na již zmíněné kvalitní posezení, ale také kvalitní příbory a nádobí.

Měli byste myslet na to, že na čerstvém vzduchu zkrátka chutná lépe a jídlo si tak více vychutnáte. Když navíc jídlo vyzdobíte čerstvou zeleninou ze zahrádky, uděláte jedině dobře. Čerstvý vzduch a příroda zkrátka dodá jídlu lepší chuť a vy si více užijete okamžik s rodinou.

Rozhodně byste také neměli zapomenout na pitný režim. Pořiďte si džbán, do kterého nalijete nápoj pro všechny členy stolu. Skvělým nápojem je voda s citronem, která vás při teplých dnech dokáže opravdu osvěžit a doplnit váš denní příjem tekutin. Obohatit ji však můžete i o vypěstované lesní plody.

posezení na terase

Osvětlení teplých letních večerů

Osvětlení pro teplé letní večery, vybírejte pečlivě. Obecně byste měli sahat spíše po osvětlení s teplými barvami. Studené barvy totiž mohou negativně ovlivnit váš spánek. Máte na výběr z celé řady osvětlení, záleží pouze na tom, co se vám líbí.

Pokud máte terasu převážně s dřevěnou tematikou, pak na není na škodu, vybrat si například lucerničky, různé lampičky na strop a podobně. Není vůbec od věci, využít jako osvětlení svíčky či venkovní krb. Navodí příjemnou a romantickou atmosféru, kterou při jarním a letním období velice oceníte.

Zkuste sezónu prodloužit

Všichni bysme chtěli, aby jarní a letní sezóna trvala podstatně déle. Pojďme se tedy podívat jak na to. Nejprve stojí za to, terasu zastřešit a ohraničit výsuvnými roletami nebo jiným řešením, tak aby se vám to líbilo a zároveň hezky izolovalo terasu od nízké venkovní teploty. 

Dalším řešením je venkovní krb nebo přímotop, ten se dá přenášet z místa na místo dle vaší potřeby. Nezapomeňte na různé dečky nebo klidně i koberce, které vám terasu vyzdobí a zase vám bude o něco tepleji. Můžete tak pozvat na společné posezení i sousedy, kteří vám budou tuto terasu jednoznačně závidět.

TIP: Milujete ranní cvičení na čerstvém vzduchu? Proč k tomu nevyužít prostory kolem domu! Jak povýšit terasu na zahradní tělocvičnu vám poradíme v našem předchozím článku.

Autor: Kamil Vítek


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup