Kdy je Den matek a jak ho oslavit?

Zkuste podčlánkovou inzerci

Kdo si zaslouží vlastní svátek víc než maminky? V tento den se vzdává pocta matkám a mateřství celkově. Svátek se slaví v různých koutech světa a podle toho se také liší konkrétní datum. Kdy je Den matek u nás, kdy jinde ve světě a jak ho náležitě oslavit?

Den matek – datum

Konkrétní datum oslav svátku všech maminek neexistuje. V Česku připadá tento den vždy na druhou květnovou neděli, a to podle amerického vzoru, kde je tomu stejně. V tomto roce tedy oslavíme Den matek 14. května.

Jinak tomu je například ve Velké Británii, kde se tento svátek slaví čtvrtou neděli v květnu. V arabských zemích zase připadá na pevné datum 21. března. První květnovou neděli se pak slaví ve Španělsku, Portugalsku či Maďarsku. V Polsku je pevné datum 26. května a asi nejpozději se slaví v Lucembursku, a to druhou neděli v červnu.

den matek

Kdo přeje ke Dni matek?

Obvykle přeje každý, kdo má maminku nebo jinou ženu, kterou za svou matku považuje – přejí tedy děti svým maminkám, ať už jsou malé nebo dospělé. Ke Dni matek však mohou popřát také muži svým partnerkám, které jim děti daly, a ocenit tak jejich náročnou roli a ukázat svůj vděk za to, že se o jejich děti dobře starají.

Co koupit mamince k svátku?

Pozvěte svoji maminku na dobrou kávu a zákusek, na oběd či večeři. Vezměte ji do kina nebo zkrátka tam, kde to má ráda. Zejména maminky dospělých dětí velmi ocení společně strávený čas, ať už je to kdekoliv.

Věnovat jí také můžete drobnou pozornost ve formě kvalitní čokolády či bonboniéry, lahve dobrého vína, poukazu na masáž, kosmetiku či manikúru. Děti (ale i dospělí) mohou maminku obdarovat také ručně vyrobeným dárkem.

TIP: Chcete mamince ušetřit spoustu práce? Darujte jí robotického domácího pomocníka! Ať už je to vysavač, mop nebo čistič oken. Jak vybrat vám poradíme v tomto článku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply