Inspirace na vánoční dekorace

Vánoce se kvapem blíží a za pár týdnů už bude čas vyměnit podzimní chryzantémy, dýně a teplé tóny oranžové či hnědé za vánoční motivy. Pojďte se s námi inspirovat a prohlédnout si tipy na vánoční dekorace!

Vánoční věnec

Věnec s vánoční tematikou je úplný základ, který by neměl chybět v žádné domácnosti. Krásné věnce pořídíte již hotové v hobby marketech, na trzích nebo v květinářství. Pokud v sobě skrýváte kreativního ducha nebo máte malé děti, zkuste si vyrobit vlastní. Potřebovat k tomu budete kruh na dekorovaní, který opět seženete třeba v květinářství, různé větvičky jehličnanů, cesmíny či buxusu, vázací drátek a nakonec také vánoční ozdoby, které věnci dodají ten správný vánoční šmrnc.

TIP: Na vlastnoručně vyráběný věnec není třeba nakupovat drahé korpusy. Vyrobte si vlastní z čerstvého vrbového proutí nebo březových větví. Ty jednoduše vytvarujte do kruhu a upevněte k sobě pomocí dekoračního drátu.

vánoční věnec

Světýlka, svíčky a lucerničky

Osvětlení všeho druhu k Vánocům neodmyslitelně patří. Mezi typické vánoční osvětlení patří například světelné řetězy, ať už jednobarevné nebo o více pestrých barvách. Zvolit můžete i různé světelné dekorace k zavěšení do oken, svítící domečky, svícny a klasické svíčky. Právě svíčky na Vánoce dokážou vykouzlit příjemnou atmosféru, zejména pokud voní po skořici či pomerančích.

Dekorace všeho druhu

Nahoďte do vánočního kabátku vše, co vás napadne. Okrasné polštářky převlékněte do potahů s vánočním motivem a přes pohovku přehoďte měkkou deku. Police v obývacím pokoji ozdobí milé vánoční dekorace v podobě skřítků, vánoční vesničky, sobů a podobně. Ozdobné koule nepatří jen na stromeček – zavěsit je můžete třeba na záclony, závěsné svítidlo nad jídelním stolem nebo z nich vyrobit věnec na dveře.

Potřebujete více inspirace? Najdete ji například na Pinterestu nebo na našem Instagramu! Pokud už máte představu jasnou, ale nevíte, kde ty správné dekorace nakoupit, zde je několik tipů:

Autor: Redakce

Zdroje obrázků: Pixabay.com, Unsplash.com