Jak zařídit ložnici a kde se inspirovat?

Ložnice je místem k odpočinku a podle toho bychom ji taky měli zařídit. Nesmí samozřejmě chybět prostorná a pohodlná postel ani úložné prostory. V jakém stylu ale ložnici zařídit a jaké barvy použít?

Ideální postel do ložnice

Perfektní postel by měla být z kvalitního dřeva či dýhy, dobře zpracovaná, aby nedocházelo k uvolňování šroubů a následnému vrzání. Kromě kvalitního rámu myslete i na rošt a matraci. Obyčejný rošt z latěk z masivu je sice levný, ale pravděpodobně dlouho nevydrží a neposkytne dostatečné pohodlí. Zdravotní polohovací rošt s odpružením je pak pravým opakem. Na něj položte vysokou matraci, která má hned několik zón a vrstev. Tu poslední by měla tvořit například studená pěna, která poskytne pohodlí i oporu pro páteř.

zařízení ložnice

TIP: Zařiďte si ložnici ve stylu Japandi. Ten nabízí to nejlepší ze skandinávského a japonského stylu, díky čemuž bude ložnice nejen klidným, ale i útulným místem k odpočinku. Jak si zařídit bydlení ve stylu japandi jsme si řekli v tomto článku.

Úložné prostory

Součástí většiny ložnic jsou také úložné prostory jak pro nezbytnosti, tak pro oděv a doplňky. Chybět by tedy neměla prostorná šatní skříň. Abyste ušetřili místo, zvolte model vyšší a užší, ideálně s posuvnými dveřmi, které se neotvírají otvírat do prostoru. Vedle postele umístěte noční stolky, na které si přehledně odložíte rozečtenou knihu, sklenici s vodou nebo třeba brýle.

postel v ložnici

Zrcadlo, zrcadlo

U malých ložnic je žádoucí jejich optické zvětšení. S tím vám vždy pomůže zrcadlo. Zvolte například šatní skříně se zrcadlovými dveřmi. Efektivní jsou také větší závěsná zrcadla, u kterých se mohou dámy před odchodem také upravit. Zrcadlo bych neměli umísťovat přímo naproti postele, abychom předešli vylekání pohybujícího se odrazu uprostřed noci.

ložnice postel

Kde hledat inspiraci a ten nejlepší nábytek?

Pro inspiraci při zařizování ložnice je samozřejmě nejsnadnějším řešením návštěva internetových stránek s fotografiemi – pokud hledáte inspiraci pro vaše bydlení, miliony obrázků ložnic všech stylů najdete například na Pinterestu. 

Pokud už máte představu jasnou a rádi byste začali s výběrem kvalitního nábytku, díky kterému svůj sen zrealizujete, navštivte některý z těchto e-shopů, které se specializují právě na prodej ložnicového nábytku, postelí, matrací či lůžkovin pro kvalitní spánek.