Jak zpracovat okurky kromě klasického zavaření?

Zkuste podčlánkovou inzerci

Klasiku ve formě zavařených okurek ve sladkokyselém láku zná asi každý. Pokud ale patříte mezi ty, kterým takto zpracované okurky nechutnají, nebo jen chcete vyzkoušet něco nového a neotřelého, inspiraci vám jistě dodají následující řádky!

Okurkový ocet

Pro milovníky salátů je výborným receptem okurkový ocet. Ten totiž dodá chuť a šťávu snad každé salátové kreaci. Potřebujeme salátové okurky, česnek, celý pepř, cibuli a destilovaný ocet. Do připravené sklenice začněte postupně vrstvit nakrájené okurky a k tomu přidejte lžíci celého pepře a zhruba tři stroužky česneku. Do zbývající části sklenice naskládejte nakrájenou cibuli tak, aby byla celá ponořená v octu. Nechte zrát po dobu šesti měsíců a následně přes cedník nebo sítko přeceďte do jiné skleněné nádoby. Sklenice důkladně uzavřete a používejte pro ochucování salátů.

okurky

Okurková čalamáda

Třetím receptem pro perfektní zpracování okurek, které budete moci následně využít třeba k masu, je okurková čalamáda. Na tu potřebujeme zhruba 10 malých okurek a 3 zelené papriky. K tomu ještě 5 cibulí. To všechno postupně rozmixujte na drobné kousky, ale ne přímo na kaši. Takto připravenou směs dejte do mísy, promíchejte a přidejte trochu soli. Nechte prosolené odpočinout pod fólií. Po zhruba dvou hodinách přebytečnou vodu slijte a propláchněte pod čistou vodou. Následně zeleninu přidejte do rozvaru ze třech hrnků cukru a dvou hrnků jablečného octa. Za občasného míchání jemně poduste a plňte do čistých sklenic.

okurková limonáda příjemné osvěžení

Příjemné osvěžení

Přebytky sklizených okurek můžeme využít také k přípravě limonády. Abychom měli okurky vždy po ruce, a to klidně i po sezóně, můžeme je zmrazit. Směs na okurkovou limonádu připravíme tak, že okurky rozmixujeme, přidáme šťávu z citronu či limety, můžeme přidat také lístky máty, a výslednou hmotou naplníme tvořítka na led. Zmražené mixované okurky mohou být základem pro zeleninová smoothie plná vitamínů – stačí přidat třeba listy z baby špenátu, trochu brokolice a zelené jablko na oslazení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup