Na co si dát pozor při výběru venkovní vířivky? Faktorů je více

Venkovní vířivky představují skvělé řešení domácího wellness a jsou také perfektní náhradou pro všechny, kteří by rádi měli bazén, ale disponují pouze terasou, na kterou se jim bazén nevejde. Pokud se také řadíte mezi ty, kteří uvažují o pořízení vířivky, pak byste kromě rozpočtu a velikosti vířivky měli zvážit i další, zejména technické parametry. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější.

Pro umístění venkovní vířivky potřebujete elektrické připojení

S nákupem venkovní vířivky je spojena celá řada technikálií. Tou nejdůležitější je její umístění, tedy vhodně připravený prostor s dostatečnou nosností. Mějte na paměti, že venkovní vířivka musí být umístěna na rovné, zpevněné ploše, jako je například betonová deska, zámková dlažba či terasová prkna. Kromě samotného podkladu musíte vyřešit i přívod elektřiny.

vířivka

Pro maximální výkon vířivky je ideální přívod 380 V (400 V). Menší modely vířivek či vířivky s nižším výkonem čerpadla lze připojit i k 230 V. V takovém případě ale musíte počítat s tím, že během masáže dojde k odpojení vyhřívání. Co už je snazší, je zdroj vody – vířivky naštěstí nevyžadují trvalé připojení ke zdroji vody, takže ten nemusíte na terase či zahradě řešit.

A v neposlední řadě musíte také počítat s tím, že koupě vířivky není jedinou investicí, která vás čeká – náklady nese i provoz. Jejich výše je závislá na modelu vířivky, izolaci či čerpadlu. U opravdu kvalitního modelu s vysoce účinnou izolací a rekuperačním čerpadlem se náklady pohybují cca mezi 1200–2000 Kč za měsíc (při používání 2–3× týdně).

Čtěte také: [RECENZE] Nafukovací vířivky na terasu – jak vybrat + nejlepší modely 2023

Kde vířivku koupit

Při výběru vířivky byste vždy měli mít na paměti, že základem je koupit model od renomovaného výrobce u renomovaného prodejce. Tím může být například Spahouse.cz, který je výhradním distributorem vířivek IQue Sweden. Ty disponují nízkoenergetickou severskou trojitou termální izolací, a jsou tak určeny pro celoroční venkovní využití.

vířivka spahouse
Zdroj: Spahouse.cz

Spahouse.cz má nejen e-shop, ale i kamenné pobočky v Praze, Brně a Hradci Králové. Zde si můžete různé modely prohlédnout i vyzkoušet. A právě vyzkoušení je vždy tím nejlepším způsobem, jak zjistit, zda vám vámi předvybraný model vyhovuje opravdu po všech směrech. Jedná se o investici na řadu let, proto buďte při výběru opravdu důslední a nechte si poradit od odborníků.

Leave a Reply