RECENZE: Robotické čističe oken

Zkuste podčlánkovou inzerci

Mytí oken patří mezi domácí práce, kterým se většina lidí vyhýbá. Bydlíte-li v bytovém domě ve vyšším patře, je mytí oken poměrně nebezpečná záležitost. V rodinném domě máte zase tolik oken, že si na jejich čištění musíte vyčlenit celý den. Robotické čističe oken udělají téměř všechnu práci s mytím oken za vás. Naše recenze vám navíc ukáže ty nejlepší robotické čističe oken na trhu.

Jak funguje robotický čistič oken?

Jedná se o klasický domácí spotřebič, který je v první řadě nutné nabít z elektrické sítě. Následně už se o provoz postará zabudovaný akumulátor. Některé modely lze dokonce zapojit přímo do elektřiny a není třeba se omezovat kapacitou baterie. 

Robotický čistič oken za vás umyje a vyleští okna, zrcadla, skleněné dveře, sprchové kouty a další skleněné plochy v domácnosti. Nepotřebujete žádné další hadry, stěrky a jiné pomůcky – robot na okna si poradí téměř bez vaší pomoci. 

Stačí ho naplnit saponátem, do nádobky nalít čistou vodu, umístit na okno a zabezpečit jistícím lankem. Poté robota zapněte pomocí příslušného tlačítka či mobilní aplikace.

recenze robotické čističe oken

Výhody robota na okna

TIP: Místo zdlouhavého mytí oken se raději zrelaxujte ve vlastní vířivce! Jak vybrat vířivku na terasu či zahradu vám poradíme v tomto článku.

Nevýhody robotického čističe oken

Jak vybrat robotický čistič oken?

Výběr robota na okna není zrovna procházka růžovým sadem. Funkcí, které výrobci nabízejí, je poměrně hodně a parametry jednotlivých modelů se výrazně rozcházejí. Před nákupem robota na čištění oken si tedy nejdříve zodpovězte tyto otázky:

  • Jak velká okna budu umývat?
  • Kolik oken bude robot mýt?
  • Mají okna rámy? Chci umývat i bezrámové plochy?
  • Kolik chci do spotřebiče investovat?
  • Jak intenzivní nečistoty bude čistič oken mýt?

Tvar robota

Tvar robota je důležitý z prostého důvodu – musí se vejít do okrajů oken. Hranatý robot na okna si obvykle se všemi rohy poradí. Výhodou kulatého čističe je zase lepší naleštění skel.

Velikost a hmotnost

Budete-li čistit velké plochy, vyplatí se vám nákup většího robotického čističe. Mytí oken tak bude rychlejší a efektivnější. Naopak malá okna vyžadují menšího robota, aby měl na tabulích prostor pro otáčení a manipulaci. 

Myslete také na hmotnost robota. Obvykle čističe váží asi 1 až 3 kilogramy. Těžší modely sice z okna nespadnou, mohou ale poškodit stará okna vyrobená z klasického skla. 

Napájení

Co se týče napájení robotického čističe na okna, máme dvě možnosti. Tou první je přístroj s kabelem, který je během mytí neustále zapojený do sítě. Výhodou je, že může mýt skla celé hodiny a nejsme omezeni kapacitou baterií. Nevýhodou může být nedostatečně dlouhý kabel a nutnost jeho prodloužení. 

Akumulátorové modely můžete použít i tam, kde elektrické zásuvky chybí. Mají však poměrně krátkou dobu provozu, obvykle se jedná o 20 až 40 minut. 

Doplňky a funkce

Robotický vysavač na okna může mít řadu dalších funkcí a doplňků, díky kterým je čištění oken ještě snadnější a efektivnější.

  • Bezpečnostní lanko či řetízek – tento prvek by měl být nezbytností. Chrání totiž přístroj před pádem z okna dolů. 
  • Dálkové ovládání – drobný ovladač, kterým robota na okna zapnete i z vedlejší místnosti, už dnes najdete u většiny levnějších i středně drahých modelů.
  • Ovládání pomocí mobilní aplikace – ještě komfortnější je ovládání robota prostřednictvím aplikace v mobilu. Zařízení propojíte prostřednictvím Bluetooth.
  • Single-side cleaning – funkce čištění z jedné strany, využijete ji třeba při mytí zrcadel.
  • Detekce okrajů – máte-li okna bez rámů, je pro vás tato funkce nezbytností. 

Recenze - nejlepší robotické čističe oken

hobot 298

Hobot 298

Robotický čistič oken s patentovaným ultrasonickým rozprašovačem, který můžete ovládat pomocí mobilní aplikace. Tento model podporuje detekci okrajů, je velmi tichý a má spolehlivý navigační systém.

5/5

Mamibot W120

Robotický čistič oken vhodný do domácnosti s vysokou výdrží baterie, možností suchého i mokrého čištění a mytí bezrámových oken. Vyznačuje se vysokým výkonem i rychlostí čištění.

4.5/5
hobot 368

Hobot 368

Efektivní robotický čistič pro střední a malá okna. Díky měkkým utěrkám z mikrovlákna navíc skla vyleští. Vhodný pro bezrámová a různě tlustá skla. Robota můžete ovládat pomocí mobilní aplikace.

4/5
Hobot 2S recenze

Hobot 2S - recenze

Robotický čistič oken Hobot 2S je napájený přímo ze sítě. Ovládá se přes mobilní aplikaci či dálkové ovládání. Vyznačuje se tichým chodem, nízkou spotřebou vody a rychlostí úklidu. Má však tendence okna nedolešťovat a zanechávat šmouhy.

3.5/5

FAQ - najčastější otázky

Robota na okna vybíráme podle tvaru, velikosti, funkcí i ceny. Důležité je znát velikost oken a ujasnit si, zda chcete raději vyleštěná skla nebo čisté rohy. Nezbytné je vybrat robota vhodného na daný typ oken, zejména jedná-li se o bezrámová okna.

Před zapnutím přístroje se ujistěte, že jste jej zajistili bezpečnostním lankem nebo řetízkem. Díky tomu předejdete případnému pádu z výšky v případě poruchy nebo špatného počasí. 

Možností je několik. Levné varianty se zapínají tlačítky přímo na přístroji. Další variantou je přiložené dálkové ovládání. U lepších modelů pak najdeme mobilní aplikaci, která funguje přes Bluetooth a robota tak ovládáme prostřednictvím mobilu. 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup