Recept – základní těsto na vafle

Zkuste podčlánkovou inzerci

Vafle jsou skvělou víkendovou snídaní pro celou rodinu. Jejich výhodou je, že mohou pokaždé chutnat trochu jinak. Podávat je můžete s tvarohem, bílým jogurtem, ovocem, džemem, lískooříškovým krémem a na mnoho dalších způsobů. Připravit vafle není nic složitého, potřebovat k tomu budete především vaflovač a ten správný recept na vafle.

Ingredience na vafle

Na přípravu čtyř porcí vaflí budeme potřebovat:

  • 2 hrnky polohrubé mouky
  • 1,5 hrnku mléka
  • 3 vejce
  • balíček vanilkového cukru
  • půl balíčku prášku do pečiva
  • 1/4 hrnku oleje
  • špetku soli

Jak připravit vafle?

recept vafle

Nejprve si oddělíme žloutky od bílků. Bílky dáme do větší mísy, přidáme cukr a vyšleháme pomocí ručního šlehače tuhý sníh. V druhé míse ušleháme do pěny žloutky a přidáme zbytek ingrediencí. Vše spojíme v těsto a opatrně vmícháme bílkový sníh.

Mezitím si rozehřejeme vaflovač a vymažeme jej olejem, aby se hotové vafle nepřipékaly. Do rozpáleného vaflovače lijeme těsto a pečeme, dokud nejsou vafle zlatavé a kompaktní. Podáváme s čímkoliv, dle chuti – se šlehačkou, tvarohem, marmeládou, čokoládovou nebo lískooříškovou pomazánkou či ovocem.

TIP: Aby nebyly vafle pokaždé stejné, můžete například část mouky nahradit kakaem. Hotové vafle budou mít tmavší barvu a vonět budou po čokoládě. Chcete-li si připravit zdravější verzi, použijte místo mouky 70 gramů mletých ovesných vloček a cukr nahraďte odměrkou oblíbeného proteinu. Pro plnější chuť můžete také mléko nahradit 12% smetanou.

Tipy na další chutné snídaně

S čím vafle prostřídat? Kromě klasiky ve formě vajec na různé způsoby, palačinek nebo toustů můžete vyzkoušet například:


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply