Stěhování: Jak se připravit a na co nezapomenout?

Zkuste podčlánkovou inzerci

Stěhování je často náročný a stresující proces, který si vyžaduje pečlivou přípravu a organizaci. Ať už se stěhujete do nového bytu, domu nebo kanceláře, je důležité mít jasný plán a postupovat systematicky. V tomto článku se podíváme na to, co udělat před stěhováním a jak se co nejlépe připravit.

Co udělat před stěhováním?

Před samotným stěhováním je důležité si udělat čas na plánování a zorganizování celého procesu. Zjistěte si termín, kdy musíte opustit své současné bydlení a kdy můžete nastoupit do nového. Dále zvažte, zda budete stěhovat svépomocí, nebo s pomocí profesionální stěhovací firmy. Rozhodněte se také, zda si půjčíte dodávku nebo kamion, pokud se rozhodnete přestěhovat svůj majetek svépomocí.

TIP: Rádi byste své věci přestěhovali sami, ale do vašeho auta se nevejdou? Využijte některou z půjčoven dodávek, například u Van2Go si vozidlo rezervujete z pohodlí domova prostřednictvím formuláře na webu!

Ujasněte si, co všechno budete stěhovat

Projděte si všechny své věci a rozhodněte se, co si chcete vzít s sebou a co ne. Při balení totiž zjistíte, kolik věcí vlastně máte a kolik z nich vůbec nevyužíváte a nepotřebujete. Těchto věcí se nekompromisně zbavte. Některé můžete darovat, jiné prodat. Co se nedá využít můžete hromadně odvézt například do sběrného dvora, a to včetně nábytku, staré elektroniky a podobně. Tímto způsobem ušetříte čas i námahu při balení a stěhování.

Připravte si krabice a pásky, vše pečlivě zabalte

Kvalitní krabice a pásky jsou základem úspěšného stěhování. Pořiďte si dostatek krabic různých velikostí, balícího papíru, bublinkové fólie a lepicích pásek. Při balení věcí do krabic myslete na to, aby byly těžké předměty na dně a lehké nahoře. Zranitelné předměty zabalte do bublinkové fólie nebo starých novin. Nezapomeňte také na nářadí, které budete potřebovat k demontáži nábytku.

Popište krabice i nábytek, poznačte, do které místnosti patří

Aby bylo stěhování co nejefektivnější, je důležité mít jasný systém označování krabic i nábytku. Na každou krabici napište její obsah, a do které místnosti patří. Stejně tak u nábytku připevněte štítky s názvem místnosti, kam patří. Tímto způsobem usnadníte orientaci při vykládání a uspořádání věcí v novém bydlení. Popis jednotlivých kousků nábytku či krabic je důležitý zejména tehdy, kdy se stěhování nebudete aktivně účastnit vy osobně, ale přenecháte práci například na partě kamarádů nebo na profesionální stěhovací firmě.

Děti i domácí mazlíčky nechejte u babičky

Stěhování může být pro děti i domácí mazlíčky velmi stresující až nebezpečné. Pokud je to možné, domluvte si pro ně hlídání u příbuzných nebo přátel na den stěhování. Díky tomu nemusíte mít své ratolesti neustále pod dohledem a doufat, že se mezi těžkými kusy nábytku nezraní. Pobíhající pes by zase naopak mohl mimo jiné ohrozit všechny zúčastněné, například při snášení nábytku ze schodů a podobně.

Stěhování svépomocí nebo s profesionály?

Rozhodnutí mezi stěhováním svépomocí a najmutím profesionální stěhovací firmy závisí na vašich preferencích, rozpočtu a časových možnostech. Stěhování svépomocí může být levnější, ale také náročnější na čas a energii. Profesionální stěhovací firma vám naopak ušetří čas a starosti, ale bude dražší. Při výběru firmy si ověřte reference a zjistěte, zda nabízí pojištění pro případ poškození vašich věcí.

TIP: Stěhujete se v rámci Ostravy a okolí? Zarezervujte si pronájem dodávky Ostrava co nejdříve – díky půjčovně on-line můžete mít vůz přistavený již během hodiny a postačí vám pouze řidičák skupiny B!

A co se starou nemovitostí – prodat nebo pronajmout?

Pokud se vás týká také tento problém, není nic jednoduššího, než vsadit na realitní kancelář. Ta se o všechno postará za vás. Ať už chcete původní byt pronajmout, případně pomoci bývalému pronajímateli najít nové nájemce, či prodat vaši starou nemovitost, pro nezkušeného člověka je pomoc odborníků téměř nezbytná. Realitní makléř se o vše postará za vás – zajistí profesionální prezentaci, komunikaci se zájemci i vyřízení smluv. Realitka či makléř vám navíc poskytnou odhad ceny nemovitosti, díky čemuž budete mít již dopředu představu, jaké peníze můžete za svůj dům či byt očekávat. Některé realitní kanceláře nabízejí odhad tržní ceny nemovitosti zdarma, takže navíc ušetříte pěkné peníze!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup