Jaké trendy v bydlení nás čekají v roce 2023?

Zkuste podčlánkovou inzerci

S každým novým rokem přicházejí také nové trendy v bydlení. Stejně jako v módě, i v této oblasti se některé trendy vrací zpět, jindy vznikají zcela nové nápady a kombinace. Co bude v kurzu letos?

Minimalismus a nádobí místo obrazů

V minulých letech dominoval minimalismus spíše v pokojích, letos se přemístí do kuchyně a koupelny. Zatímco loni byly v oblibě obklady výrazných barev, kombinování několika různých stylů nebo mozaiky, letos budeme při výběru dlaždiček usedlejší. Trendem budou jednobarevné dlaždice v tlumených odstínech. V kuchyni pak dáme přednost jednoduchým linkám se skrytými úchyty, v módě budou také kuchyňské ostrůvky. Do kuchyní se vrátí také otevřené police, které budou reprezentovat to nejlepší nádobí nebo sklo.

neony jsou zpět

Neony jsou zpět

Neonová světla a nápisy zažívaly velký boom v 90. letech. V roce 2023 se vrátí zpět do našich interiérů v podobě zářících nápisů. Skvěle nahradí obrazy, upoutají pozornost a večer navodí tu správnou atmosféru například při sledování filmů. Skvěle se vyjímají také v ložnici.

Knihovny a pracovny

V posledních letech se mnoho lidí muselo přizpůsobit práci nebo studiu z domova. Nyní se tedy v mnohých domácnostech zřizují pracovny a knihovny. Vzhledem k omezeným možnostem interiérů, ve kterých se doposud pracovna nenacházela, je nezbytné přizpůsobení a nové rozložení pokojů. Řešením jsou takzvané hybridní pokoje. Ty sdílí jeden prostor pro více využití. Pracovna se tedy nachází například v obývacím pokoji v podobě pracovního stolu, který je od zbytku pokoje rozdělen třeba regálem, který využijeme jako knihovnu.

pracovna

Japonský styl

Takzvaný japandi je styl, který kombinuje skandinávský vzhled s japonským minimalismem. Je to útulný, ale uhlazený styl, kde je možné využít čínské učení Feng Shui, které ještě umocní již tak uklidňující vzhled stylu japandi a rozproudí pozitivní energii v obydlí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup