Tipy na velikonoční dekorace do interiéru

Zkuste podčlánkovou inzerci

Velikonoce jsou za dveřmi, a tak je nejvyšší čas tematicky vyzdobit interiér domu či bytu. Přinášíme inspiraci na milé doplňky a tipy na velikonoční dekorace, které navodí tu správnou atmosféru.

Vyzdobte si velikonoční tabuli

Jako ke každým svátkům, i k Velikonocům patří typická jídla jako je velikonoční nádivka, beránek, mazanec, různé pochoutky a pomazánky z vajec, velikonoční jidáše a podobně. Aby stůl plný dobrot i hezky vypadal, dozdobte ho jednoduchými velikonočními dekoracemi. Jednoduché, a zároveň efektivní, jsou například vajíčka zabalená do ubrousků tak, aby připomínala velikonoční zajíčky s dlouhýma ušima. Chybět nesmí ani jarní květiny a malovaná vajíčka.

Velikonoční či jarní věnce nesmí chybět

Věnec je vděčná dekorace pro každé roční období a každý svátek. Nejčastěji je zdobíme na Vánoce, ovšem i Velikonoce jsou pro uvázání pěkné ozdoby na dveře skvělou příležitostí. Místo jehličí tentokrát využijte materiály jako je čerstvé proutí, lýko či sušená tráva. Nezapomeňte ani na květiny, ať už čerstvé nebo sušené, zdobená vajíčka, stužky a zkrátka vše, co je pro svátky jara typické.

Květinové dekorace a klasika do vázy

Jaro a květiny k sobě neodmyslitelně patří. Květinová dekorace je snad to nejsnadnější, co můžete do interiéru umístit. Stačí dát totiž tulipány do vázy a jaro je doma. Kromě cibulovin jako jsou již zmíněné tulipány, narcisy, hyacinty nebo modřence, můžete dát do vázy také větvičky různých jarních kvetoucích keřů nebo třeba vrby.

Květiny však nemusí být jen řezané ve váze. Cibuloviny ponechejte v cibulce a zasaďte je do okrasného květináče nebo do skleněné nádoby vystlané mechem.

Vajíčka nejen na talíři

Pokud bychom měli jmenovat jednu věc, která charakterizuje české Velikonoce, byla by to pravděpodobně zdobená vajíčka. Ta však nemusí být jen vařená na talíři a nachystaná pro koledníky. Vajíčka mohou posloužit jako krásná dekorace. Stačí je opatrně vyfouknout (například pomocí injekční stříkačky bez jehly) a nazdobit dle fantazie.

Hotová vajíčka pak můžete nadekorovat do ozdobné mísy, proutěného košíku, vybavit je provázkem a zavěsit na rozkvětlé větvičky ve váze, vyrobit z nich zápichy do květináčů – ve fantazii se meze nekladou!

Velikonoce v kuchyni

Květiny a zdobená vajíčka jsou na stole, ale něco tomu pořád chybí? Upečte chutné, a zároveň krásné velikonoční pečivo. Tyto svátky nejsou jen o klasickém beránkovi. Na talíři se budou ještě lépe vyjímat různé cupcaky, perníčky, máslové sušenky nebo macronky ve “velikonočním kabátku”.

Zdroj foto: Pixabay.com, Unsplash.com, Pexels.com.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply