Jak připravit interiér na výměnu oken

Zkuste podčlánkovou inzerci

Vaše stávající okna dosloužila, nová okna jsou ve výrobě a termín jejich montáže je na dohled. S blížícím se datem výměny oken je potřeba připravit i váš domov. Nebojte se, nebude vás čekat nic extrémně náročného, ale pojďme si uvést pár rad, abyste zjednodušili práci montérům, ale i sobě při následujícím úklidu.

V případě montáže nových oken a nachystání místností před akcí je jedno, zda se jedná o výměnu oken v RD neboli rodinném domě nebo o výměnu oken v paneláku.

Jak začít?

Co tedy vše musíte před příjezdem pracovníků nachystat? Začněte systematicky. Zaměstnanci se budou muset dostat pohodlně k oknům, proto tedy odstěhujte nábytek a všechny věci minimálně 1 až 1,5 metru od oken. Nezapomeňte také na to, že jim nesmí nic překážet v cestě od vstupních dveří až ke měněnému oknu, aby mohli pohodlně a bezpečně projít se starým a novým oknem. Sundejte také všechny závěsy a záclony.

Nábytek, co zůstává v místnosti, si zakryjte fólií, která se používá na malování. Při výměně oken se velmi práší, tak budete mít později jednoduší úklid. Co je potřeba také chránit a zahalit, je topení, které víceméně každá domácnost má umístěné ihned pod oknem. Položte na něj noviny nebo karton, ale nezapomeňte i na jeho bok, aby nedošlo k případnému poškrábání laku.

Na závěr se postarejte o vaši podlahu. Pracovníci budou chodit přes celý váš byt, proto dobře promyslete, jestli nenachystáte na zem cesty z kartonu. Každopádně věnujte péči prostoru přímo pod oknem. Pakliže máte v místnosti koberec, srolujte jej co nejdál to lze. Jestli vlastníte plovoucí nebo dřevěnou podlahu, zakryjte ji v místě pod oknem, aby se neponičila při práci. Při vyřezávání starého okna padají ostré úlomky zdiva a podlahu by mohly lehce poškrábat a poničit.

Jak výměna oken probíhá?

Celá záležitost výměny oken netrvá dlouho a není nikterak složitá, ale díky vaší připravenosti bude ještě mnohem jednodušší. I vy po odchodu pracovníků budete spokojenější, že nebudete muset řešit nepříjemné věci, jako například opravu poničeného radiátoru nebo podlahy.

Okna jsou důležitá pro uchování tepla v místnosti. Špatnými nebo nesprávně těsnicími okny uniká až 35 – 40% celkového tepla, což je velmi razantní. Pokud i vaše okna nejsou ve správné kondici, neváhejte kontaktovat například firmu imca.czFirma se dlouhodobě zabývá prodejem a instalací nových oken, ať už plastových, dřevěných nebo hliníkových. Dále vám mohou nabídnout dveře, garážová vrata a veškeré příslušenství. Na zmíněných webových stránkách naleznete formulář, kde můžete kontaktovat specializované zaměstnance, kteří vám rádi poradí. Též vám zdarma okna nebo dveře zaměří a vypracují nezávaznou cenovou nabídku podle vašich přání.

PR článek Imca.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Leave a Reply